czwartek, 13 grudnia 2012

Sny, sny, sny.

Okolice mojego dawnego miejsca zamieszkania. Ogrody działkowe i nasza altanka.
Nie wiem czemu spałam tam. Przez okno widzę, hm, ciało porzucone pod domkiem obok? Kobieta ubrana w fioletową sukienkę. Przyglądam się baczniej. Porusza się. Układa do snu! Na tym zimnie? W dodatku w ciąży??
Proponuję, żeby przespała się w altanie, ona bardzo dziękuje za taką szczodrą propozycję, przyzwyczaiła się wprawdzie do spania na zimnie, ale nie pogardzi taką odmianą.
Za jakiś czas dziecko jest już na świecie, ale jeść nie dostaje zbyt często. Ot gdy mama nie jest akurat na jakimś bankiecie i nie spożywa pokarmów zakazanych, wtedy coś dziecku skapnie. W przeciwnym wypadku jest w altance, zapakowane szczelnie w folie i kocyki - szok, że żyje.
Co dalej - nie pamiętam.

Dzisiejsza noc znów przynosi obrazy z tamtych okolic. właściwie obok ogrodów działkowych mieszka rodzina L. We śnie jestem już po studiach, wchodzę na ich posiadłość, do zielonego ogrodu, który wygląda jak moja działka, ale nią nie jest. Wita mnie moje ulubione Jego spojrzenie ;) i czarodziejski uśmiech. Wychodzą "na ganek" jego rodzice. Najpierw ojciec, którego znam, później matka, którą nie wiem czy w ogóle na oczy widziałam przez lata mieszkania w okolicy. Rozmawiamy z Nim o muzyce, matka pyta mnie o to co się ze mną działo przez te lata gdy się nie widzieliśmy, na odchodne ojciec daje mi orzechy włoskie- zapakowane w drewnianych pudełeczkach po 4 sztuki. Coś za lekkie wydają mi się. Otwieram pierwsze pudełko. Są tam orzechy, ale wyżłobione przez jakaś wielką larwę, która wysysa jadalne części tych orzechów, wysnuła coś w rodzaju żywych nici, macek i pownikała w te orzechy. Miałam chęć przyjrzeć się temu bliżej, macki chowały się przy większym ruchu, kurczyły, wyprężały.
Bałam się jednak, że wypuszczę to dziwne stworzenie na świat, może że mi zrobi coś nieoczekiwanego, "wyssie jadalne części mnie"?
Oddałam orzechy informując o zawartości i nie brałam kolejnych oferowanych, żeby uniknąć ryzyka ponownego spotkania oko w oko z pełzającym oplataczem włoskich orzechów. Brrrrrr....
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz